Most egy sokak számára érzékeny témát érintünk,ami remélem több nőnek is hasznos olvasmány lesz.
Az úgynevezett PCOS kezelése mozgással.Mi is az a PCO?
A policisztás ovárium szindróma sajnos egyre több családalapítás előtt álló,fiatal nőt érint.
A tünetek már serdülőkorban megjelenhetnek,azonban legtöbbször nem veszik észre a figyelmeztető jeleket.A betegek jellemző tünetei,vagy a túlzott férfi nemi hormon termelődése vagy a túlságosan magas inzulinszint.
Miért is említem meg ezt a betegséget egy futós blogban?
Ma már bizonyított tény,hogy a betegség kezelésében az orvosokkal közreműködve,életmódváltással megfelelő táplálkozással és a mozgást beiktatva nagyszerű eredményeket lehet elérni.
Minden páciens kezelésében szerepet játszik az étrend megváltoztatása,a testsúly optimalizálása érdekében.Hetente legalább 3 alkalommal javasolt a torna.
Kardio és súlyzós edzés felváltva.Fontos,hogy egyik sem helyettesíti a másikat.A futás önmagában nem elég.Érdemes szakembert felkeresni és az első néhány alkalomra személyi edzőt fogadni,mert ő megtanítja neked a feladatok helyes elvégzését.
Kezdetben sportolj barátokkal,vedd rá ismerőseidet is a mozgásra,így te is jobb kedvvel vághatsz neki.Egy jó társaság mellett nagyobb energiával veted bele magad az életmódváltásba.
Ha a futás még túlságosan nehéznek bizonyul,esetleg a nagyobb súlyfelesleg miatt,kezdj el kerékpározni.Nagyon jó motivációnak bizonyul,amikor a család is támogat téged és melletted állnak.Oszd meg velük a félelmeidet és kérd meg őket,hogy kísérjenek téged az úton.
Ma már bizonyított tény,hogy azok a nők,akik a diéta mellett a rendszeres testmozgást is beiktatták az életükbe,sokkal nagyobb számban lettek várandósak természetes úton.
Mozgásra Fel!
Ha kérdésed lenne fordulj bizalommal hozzánk!